Matterport Türkiye Resmi Servis Sağlayıcı Hizmeti

Matterport Türkiye 3D 360 derece lazer tur hizmeti sunmakta olan şirketimiz aynı zamanda resmi servis sağlayıcı ve google partner üyesidir.

Matterport Türkiye 3D Sanal Tur

Matterport Türkiye 3D Sanal Tur Resmi Servis Sağlayıcısı olarak hizmet vermekteyiz. 360 Derece Sanal Tur’dan benzer bi yapıda olması yanı sıra bildiğiniz 360 derece sanal turlardan farklı olarak çekimi yapan cihazın üzerine entegre edilmiş 3 lazer noktasıyla bulunduğu konumdan objelere olan uzaklığı ölçüp birleştirme sırasında oluşan piksellerin doğru bir mesafede eklenerek bakış açısında perspektif bozulmaların önlemektedir. Bu yüzden vermiş olduğumuz hizmetin bir sanal turdan öte Lazer 3D Sanal Tur olarak bilinmektedir.

Diğer 360 Derece Sanal Turlardan Farkı

Diğer 360 derece turlardan ayıran özellik ise çekilen yerin mekanın bir maketini oluşturmasıdır. Böylece çekilen yerin 3D görüntüsünü ve her açıdan incelemesini yapabilir hatta modelin içinden mesafe ölçümleri yapabilirsiniz bu da plana uygunluğunu kontrol edebilmenize olanak sağlamaktadır. Bu özelliğinden dolayı ve .OBJ formatına sahip olma imkanını verdiğinden mimar ve inşaat mühendislerinin yapmış olduğu işlerin çekilip paylaşılmasında kolaylık sağlamaktadır.

Matterport ve Sosyal Medya

Sistemin çekim sonrasında vermiş olduğu kısa url sayesinde tüm bilinen teknolojik araçlarda rahatla izlenebilir ve 360 derece olarak gezilebilmektedir. Ayrıca yine sistem tarafından verilen iframe kodu ile çekim yaptıran müşterilerimize 360 derece interaktif lazer tur’u web sitelerine entegre etmeleri mümkündür.

Google Maps Entegre Edilebilmesi

Çekilen mekanın Google Maps e eklenerek aramalarda öne çıkmanızı ve arayan kişilere işletmeniz, mekanınız hakkında detaylı bilgi almasını sağlamaktadır. Google partneri olduğumuz için yüksek puan profile sahip olduğumuzdan entegre ettiğimiz verileriniz Google tarafından hızlı ve doğru bir şekilde eklenmektedir. Özellikler yurtdışı müşterilere sahip olan şirketler için büyük avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda Türkiye genelinde bayileri olan ve bayilik veren firmaların ana merkezini 360 İnterakti Lazer Tur ile hazırlanan mekanın hakkında detaylı bilgi almalarına olanak sağlamaktadır.

Matterport Özellikleri

  • Lazer ölçüm yaparak doğru bir bakış açısı yaratmaktadır.
  • Kolay sosyal medya paylaşımı.
  • Bilinen tüm teknolojik cihazlarla tam entegreli bir şekilde çalışması.
  • Noktalar arasında hızlı geçiş sağlaması.
  • Slayt sunum olarak kurgu yapılabilmesi.
  • Bilinen en son teknoloji olması.
  • Sürekli geliştiriliyor olması.
  • Uzaktan erişim ve kolay gezinme.

Matterport Çekim Fiyatları

Matterport ile çekim fiyatları metre kare olarak hesaplanmaktadır. Amerikada geliştirilen bir teknoloji olmasından dolayı matterport çekim ücreti dolar kuruna bağlıdır. Metre karesi 4.00tl ile 8.00tl arasında bir maliyeti vardır. Metre kare arttıkça fiyat azalmaktadır. 50 metre kare ile 2500 metre kare büyüklüğe sahip alanlar Matterport  ile çekilmeye uygundur. Çekilen yerin yıllık  barındırma ücreti bulunmakta olup her yıl belirli oranlarda değişmektedir. 2018 için belirlenen tutar 30$’dır.

Örnek Çalışma

Örnek çalışmada yer alan MacFit Özdilek Park taki  şubesini sanal olarak gezebilir ve mekan hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Lazer sanal turun en önemli noktalarından biri olan ölçüm özelliği ile bakış açınızın sanki içerideymişçesine hissetmenize yardımcı olmaktadır. Boşluk ve mesafeleri algılayabilir ve hızlı bir şekilde çekilen mekanın içinde dolaşabilirsiniz. Bir çok projede kullanılan bu sistemden yararlanmasınız da bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  

   

Yorumlar

0
0,0 reyting
Ürün Notu: 0 Yıldız
5 Yıldız0%
4 Yıldız0%
3 Yıldız0%
2 Yıldız0%
1 Yıldız0%

Henüz yorum yok. Hadi ilk yorumu sen yaz!

Yorum Ekle

Call Now Button