Sagalassos Sergisi Sanal Tur Yapı Kredi Kültür Sanat

Sagalassos Sergisi Sanal Tur Yapı Kredi Kültür Sanat

Sagalassos Sergisi Sanal Tur Yapı Kredi Kültür Sanat’ın 75. yılı kapsamında hazırladığı ve 27 Kasım 2019 – 28 Mayıs 2020 tarihleri arasında serginin gezilmesine açık olacakken bir anda Covid-19 virüsünün ülkemizde yayılmasından dolayı Mart ay’ı içerisinde kapanma kararı aldı. Sagalassos Sergisi planlanan kapanma tarihinden 2 ay öncesinde ani bir kararla kapandı ve “nasıl olsa daha gezmeye zaman var mayıs sonuna kadar açık” diyenler bu eşsiz tarihi sergiyi kaçırdılar. Bundan sonra sanal olarak gezme fırsatınız var ve her ne kadar fiziksel gezintinin yerini almasa da bazıları için sanal sergi gezmeyi sevmese de hiç görmemekten çok daha iyidir diye düşünüyorum. Yapı Kredi Kültür Sanat sanal sergi kavramını önemseyerek sergiyi gezmekten mahrum olan insanların, Sergigez in de katkılarıyla serginin sanal olarak da olsa gezme ve görme imkanı sundu. Her ne kadar Sagalassos sanal tur ile oluşturulan sergisi fiziksel gezinmenin yerini almasada serginin daha uzun zamanda ve tekrar tekrar gezilmesini sağlamıştır. Sagalassos sergisi‘nin hazırlanması için sarfedilen çabanın hakkı serginin sanal tur’a dönüştürülmesiyle boşa gitmediğini düşünüyorum. Çoğu sergiler bir kaç kişinin emeği ile hazırlanır 1 ay sergilenir ve ulaşılmasını istediği kitlelere ulaşmadan kaldırılır ve bir sonraki sergi hazırlıkları yapılır. Bu bana göre sarfedilen emek ve çabanın karşılığını tam olarak verememektedir. Tamam emek karşılığında herkes maddi hakkını almıştır ama manevi hakkı almak serginin hala var olduğunu, yaşadığını ve hala insanlarla buluştuğunu bilmek maddi hazdan çok daha değerlidir.

Sagalassos 3D Sanal Tur

Sagalassos sergisi sanal tur olarak hazırlanıp sunulmasında hakkı geçen öncelikle Yapı Kredi Kültür Sanat ve daha sonra herkese teşekkür ederiz. Gerçekten çok iyi bir çalışma olmuş ve bundan sonra sergilerin sanal tur haline getirilmesi için biz de Netstüdyo olarak elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Aşağıdaki ekrandan Sagalassos Sergisi Sanal Tur sergisini gezebilir ve yorum bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Siz de bu tür Sanal Tur çekimleri yaptırmak isterseniz aşağıdaki iletişim numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

2 Comments

  1. Eray Demir
    04/05/2020 - Cevapla

    Gezemeyenler için bir fırsat sanal tur sayesinde sagalassos sergisini kaçırmamış olduk. Teşekkürler

  2. 26/04/2020 - Cevapla

    Çok güzel bir çalışma olmuş zaman var diye gidememiştim buradan gezebiliyor olmak çok güzel gerçekten alışkanlıklarımız mevcut durumun da yardımıyla 360 sanal tur ile değişecek. Teşekkürler.

Drop a comment

Your email address will not be published.

Call Now Button