Salda Gölü Düğün Hikayesi Fotoğraf, Video ve Drone Çekimi

Salda Gölü Düğün Hikayesi Fotoğraf Çekimi, Video Çekimi, Drone ile Havadan Çekim

Salda Gölü Düğün Hikayesi Fotoğraf ve Drone ile Video Klip Çekimi’ni tamamladık. Heyecan dolu 8 saatlik bir yolculuktan sonra biraz dinlendik ve çiftimizin hikayesine başlamadan önce çevrede bulunan diğer görülmeye değer yerler hakkında bilgi edindik. İnsuyu mağarası, Salagassos Antik Kenti, Lavanta Bahçeleri gibi yerlerin de gelmişken mutlaka görülmesi gerektiğini belirtmek isterim. Burdur merkez olmak üzere Doğu tarafında İnsuyu Mağarası ve Salagassos Antik Kenti; Batısında ise Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri. Planımız doğrultusunda once İnsuyu Mağarasında daha sonra Salagassos Antik Kentinde Fotoğraf çekimi ve video çekimi yapmak (Maalesef Kültür Bakanlığına Bağlı bir yer olduğu için Drone ile Havdan Çekimi gerçekleştiremedik. İzin alamadık.) ve oradan Lavanta Bahçelerinde Gün batımında Düğün Hikayesi için Video Klip ve Drone Çekimi yaparak günü tamamlamak.

İnsuyu Mağarası ve Salagassos Antik Kenti Fotoğraf Çekimi ve Video Klip Çekimi

Rotamızı oluşturduk ve saat 12:00 gibi yola koyulduk. Dik açıyla gelen güneşin biraz inmesini beklemek bahanesiyle ilk once insuyu mağarasına gittik. Orada kısa bir çekimin ardından Salagassos Antik Kent’e doğru hareket ettik yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuktan sonra hedefimize ulaştık. Salagassos’un önemli özelliğinden biri de içinde bulunan Antik Tiyatronun dünyanın en yüksek rakımda bulunmasıydı. Burada yaklaşık 1 saatlik fotoğraf çekimi ve video çekiminden sonra Lavanta Bahçeleri’ne doğru hareket ettik. Saat 18:00 Lavanta Bahçelerinin olduğu konuma ulaştık fakat Drone Çekimi de olacağı için çok lavantanın bir arada sıralı şekilde olan bir yer aradık ve Drone ile keşif uçuşu gerçekleştirerek 900 metre ötemizde sıralı ve nizami dikilmiş Lavanta Bahçesini keşfettik. Diğer etrafta bulunan küçük lavanta bahçelerinde fotoğraf çekimi için hazırlanmış her bir bahçede farklı çerçeveler ve kapı girişleri hazırlanmış buralarda da bir kaç kare çekilebilir biz buralarda çekim yapmadık çünkü asıl çekim için daha hızlı hareket etmemiz gerekiyor ve zaman kaybetmeden 900metre uzağımızdaki Lavanta Bahçesine yola koyulduk. Burada gün batımına kadar çekimimizi tamamladık ve biraz dinlendikten sonra Burdur daki otelimize döndük. Böylece 1. Gün 3 mekanda fotoğraf çekimi ve video çekimi gerçekleştirerek yolun da vermiş olduğu yorgunlukla pillerimizi şarj edip uykuya daldık.

Salda Gölünde Fotoğraf Çekimi, Drone İle Havadan Çekim ve Video Klip Çekimi

İkinci günümüzü tamamen Salda Gölü’ne ayırdık. Gölün bulunduğu noktaya ulaştığımızda küçük bir moladan sonra civardaki insanlardan yine çevresi hakkında bilgi aldık ve ilk durağımız Kaya Dibi köyü oldu. Burada kum ve taş yerine suyun içinde kil bulunmakta ve bastığınızda dibe doğru battığınız için burası suya girmek için elverişli bir yer değil fakat fotoğraf çekimi için uygun bir yer. Yolun ilerisinde çekim yapılabilecek yerler mevcut fakat biz zaman kaybetmeden en popular olan Maldivler diye bilinen insanların suya girdiği ve güneşlendiği tarafa geçtik. İnsanların yüzdüğü ve güneşin tadını çıkardığı yerden biraz uzaklaşarak Düğün Hikayesinin çekimine devam ettik. Son set yerimiz olan Meldivler Plajı’nda Kurgusu ve Montajı sonra yapılmak üzere Drone ile Havadan Çekimimizi ve Video planlarımızı çekerek Maldivler Cafe’de çekim sonrası çayımızı yudumlayarak yorgunluğumuzu attıktan sonra İstanbul’a dönüş için yola koyulduk. Akşam 19:00 da yola çıkarak Bursa üzerinden İstanbula gelmemiz tam 10 saat sürdü. Yolda çok mola verdik gün batımını çekmek için yolda durduk ve sanki iki gündür çekim yapan biz değilmişiz gibi güneş batana kadar manzara fotoğrafları ve hatıra fotoğrafları çektik.

Salda Gölü Drone ile Video Klip Çekimi

Salda Gölü Drone ile Video Klip Çekimi

Burdur Düğün Hikayesinde Edindiğimiz Tecrübeler

 • Salda Gölünde Düğün Hikayesi yorucudur ama inanılmaz keyiflidir.
 • Yolun 7-8 saat sürmesinden dolayı aracı kullanabilen en az iki kişi olması gerekiyor.
 • Düğün hikayesini bir güne sığdırmak istiyorsanız 3 yerden ikisini seçmeniz gerekiyor
  • Kombinasyonlar Salagassos – Salda Gölü ya da Salda Gölü – Salagassos
  • Salda Gölünü sabah saatlerinde Lavanta Bahçesini gün batımında çekmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Salagassos ve çevresinde aç kalabilirsiniz. Salda Gölü çevresinde aç kalmazsınız.
 • Dönüşü Bursa üzerinden yapmayın yol gereksiz bir şekilde uzuyor dönüşümüz 10 saat sürdü!
 • Salagassos Antik Kent‘e asfaltı takip edin, dağ tepelere navigasyona inanarak çıkmayın yol üzerindeki insanlara sorun.
 • Burdur köftesi’ni yemeden dönmeyin.

Siz de bizim tecrübe ettiğimiz Salda Gölünde Düğün Hikayesi Fotoğraf ve Video Klip Çekiminden yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim numaralarını arayarak bize ulaşabilirsiniz.

* Çay içmeye de bekleriz.

Call Now Button